Pagrindinis Naujienos Informacija Užsakyti

Sveiki atvykę į TVIMP portalą!

Šiame puslapyje pateikiami TVIMP ir TIP portalų aprašymai. Šie portalai sukurti vykdant “Viešosios informacijos ir transporto mobilių sprendimų” (VITMOS) programą. Programos tikslas - įvairių transporto ir krovinių rūšių susiejimo bei transporto priemonių sekimo/valdymo galimybė, siekiant kuo efektyvesnio bei saugesnio krovinių (ir keleivių) pervežimo, panaudojant informacines ir komunikacines technologijas. Pagrindinės kuriamos sistemos komponentės, jungiančios ir aptarnaujančios transporto sekimo ir valdymo procedūras, yra transporto viešosios informacijos mobilus portalas (TVIMP) ir transporto informacijos portalas (TIP), per kuriuos atliekamos pagrindinių sistemos funkcijų valdymas ir vykdymas.

Šiame puslapyje pateikiama vieša informacija supažindina su šių dviejų portalų funkcijomis, bei savybėmis. Žemiau pateiktuose aprašymuose aiškiai matyti jų principiniai skirtumai ir galimybės. Taip pat pateikiama nuoroda į TIP portalo demo versiją, kurią galite nemokamai išbandyti.

TIP portalas yra taip pat pasiekiamas per mobilius irenginius, kurie turi galimybę jungtis naudodamiesi WAP 2.0 technologiją. Tam, kad pamatytumėte, kaip TIP portalas funkcionuoja mobiliajame telefone, pasinaudokite mobiliuoju telefonu palaikančiu WAP 2.0 technologiją arba atsisiūskite mobilaus telefono simuliatorių iš čia, arba iš simuliatoriaus gamintojų svetainės.

TIP

TIP - Transporto informacijos portalas, skirtas įmonėms, užsiimančioms krovinių ar keleivių gabenimu, bei kita veikla, kuriai reikalinga pastovi transporto priemonių sekimo sistema:

  • Organizacijoms, renkančioms statistinę informaciją apie Lietuvos kelius bei transporto srautus.

  • Su transportu ir logistika susijusiomis įmonėmis, kurioms yra svarbu gauti informaciją apie vežamus krovinius, keistis informacija su vežėjais ir užsakovais.

  • Įmonėms, kurių darbuotojams tenka dirbti nutolusiuose taškuose (pvz., degalines aptarnaujančios įmonės).

  • Individualiems asmenims, kuriems yra svarbu gauti informaciją apie artimųjų/pažįstamų buvimo vietą bei judėjimo eigą.

TIP portalas skirtas tiek tiesioginiam naudojimui per WWW naršyklę ir WAP 2.0 naršyklę mobiliajame telefone, tiek integravimui į kitas sistemas (per web service interfeisą), gaunant duomenis apie sekamus objektus ir juos pavaizduojant.

TIP portalas skirtas tik registruotiems naudotojams. TIP portalo naudotojų apskaitai ir registracijai naudojamas atskiras registras.

Siekiant atitikti daugumos naudotojų poreikius, TIP portalo paslaugos bus apmokęstinamos keliais budais:

  • Už tranzakcijas (užklausas);
  • Už laikotarpį;
  • Mišriai (už laikotarpį ir už tranzakcijas)

Atsiskaitymo metodai bus orientuoti tiek į verslo atstovus, tiek į fizinius asmenis:

  • Pagal sutartį banko pavedimu už paslaugų paketą
  • Padidinto tarifo SMS žinutėmis už atskiras paslaugas

Toks lankstumas suteiks galimybę teikti paslaugas labai plačiam naudotojų ratui - nuo didelių logistikos srityje dirbančių įmonių iki individualių vairuotojų.

TVIMP

TVIMP - Transporto viešosios informacijos mobilus portalas. Jis pateikia viešą informaciją, supažindina su šių dviejų portalų funkcijomis, bei savybėmis, taip pat pateikia nuorodas į įvairias su transportu susietas sistemas, bei svetaines.

Viena iš esminių paslaugų, teikiamų TVIMP portale yra su transportu susijusių dokumentų paieška ir publikavimas.

Ši papildoma paslauga turės gana didelę paklausą tarp logistikos srityje dirbančių asmenų, todėl padės pritraukti potencialius komerciniu pagrindu teikiamas paslaugas užsisakančius klientus.